Forca Speciale të Policisë së Kosovës janë parë në mesditën e sotme në veri të Mitrovicës përpara një objekti banimi.

Në lidhje me këtë, zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Mitrovicën e veriut, Branislav Radoviq, tha se bëhet fjalë për një aksion të njësisë kundër narkotikëve e që po asistohet edhe nga policët e stacionit lokal.

“Njësia kundër narkotikëve po asistohet nga policia”, është shprehur Radoviq, njofton Klankosova.tv.

Ndërsa, po ashtu raportohet se qytetarë serbë janë mbledhur matanë rrugës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Zyrtarët ukrainas: Forcat ruse janë në Kiev. Dalin video të tankeve në rrugë

Zyrtarët ukrainas konfirmuan nëpërmjet një postimi në Twitter, se operativët rusë kanë…

Rama: Konsultime me PD për Presidentin e ri

“Ilir Meta të shkarkohet, personazh grotesk që turpëron Shqipërinë” Edi Rama ka…

Pendarovski: Më shumë demokraci dhe zhvillim ekonomik

Më shumë siguri, më shumë demokraci, zhvillim më të madh ekonomik. Kjo…

OBSH kërkon depolitizimin e debatit mbi origjinën e COVID-19

Organizata Botërore e Shëndetësisë njoftoi të premten se është duke krijuar një…

Kosovë: Burgim deri në 10 vjet për zjarrvënie të qëllimshme

Si pasojë e zjarreve që kanë përfshirë rajone të ndryshme të Kosovës…