Policia e Kosovës i ka dërguar në stacionin e policisë në jug të Mitrovicës 49 pelegrin, për ti verifikuar dhe testuar pë parafinë.

Bëhet e ditur se është gjetur sasi e madhe e armatimit brenda manastirit.

Telegrafi mëson se i arrestuari më parë nga PK-ja, është B.S., i lindur në vitin 1992, nga Mitrovica e Veriut, pjesëtar i Mbrojtjes Civile.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Macron: Jam i shqetësuar me veprimet e fundit rreth termocentralit bërthamor Zaporizhzhia

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky më herët pohoi se ka diskutuar me homologun…

“Nuk kisha asnjë simptomë”/ Nuk e dinte se kishte koronavirus, nëna infekton 18 fëmijët e saj

Brittany Jencik nga Nju Jorku raportohet se ka infektuar shumicën e 18…

Këta janë të ftuarit e deritanishëm nga Gjykata Speciale

Nga Gjykata Speciale deri më tani kanë ardhur mbi 70 ftesa për…

Nga 1 maji hiqet çertifikata e vaksinimit për hyrjen në Greqi

Komisioni i Ekspertëve të shëndetësisë në Greqi këtë të enjte kanë vendosur…

Emisarët Escobar dhe Lajçak në selinë e NATO-s: Stabiliteti në Ballkanin Perëndimor është i rëndësishme për të gjithë evropianët

Emisari i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, si dhe i dërguari…