Një tjetër qendër tregtare ruse është përfshirë nga zjarri dhe kësaj radhe bëhet fjalë për një të tillë në Balashikha të rajonit të Moskës.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, pamjet që vijnë nga Rusia të hënën, më 12 dhjetor, tregojnë tym të madh të zi dhe flakë që shpërthejnë nga qendra tregtare Stroypark në Balashikha, rajoni i Moskës.

Një njoftim zyrtar për shtyp nga departamenti rajonal i Ministrisë së Situatave Emergjente të Federatës Ruse thoshte: “Zjarr në një ndërtesë jorezidenciale në rrethin urban të Balashikha”.

Ndërkohë thuhet se informacione të mëtejshme janë duke u specifikuar.

Sipas shërbimit për shtyp të administratës së qarkut urban të Balashikha, “të gjithë punonjësit u evakuuan menjëherë … për momentin, shërbimet speciale vazhdojnë të shuajnë zjarrin”.

Raportet për zjarrin vijnë disa ditë pasi një zjarr shpërtheu në një qendër tregtare në rrugën nga Moska në Leningrad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Publikohen dokumente të reja për fshehjen e pasurisë nga udhëheqës botërorë

Hulumtimi i gati 12 milionë dokumenteve nga 14 burime është udhëhequr nga…

Reshje të dendura dëbore në Pakistan, vdesin 21 persona

Të paktën 21 persona kanë vdekur pasi reshje të dendura dëbore kanë…

Naser Rugova: Kryesia në dorëheqje e LDK-së po përpiqet ta imponojë kandidatin e vet për kryetar të partisë

Ish-deputeti i LDK-së, Naser Rugova ka shprehur shqetësimin e tij në lidhje…

“Meta e ekzekutoi politikisht”/ Luan Rama reagon për herë të parë, zbulon përse nuk u takua me Vasilin dhe Haxhinaston në Vlorë

Luan Rama ka folur në “Breaking” në Top News për të gjitha…

Haradinaj nuk deklarohet para Speciales për aktakuzën kundër tij

Udhëheqësi i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës,…