Një shpërthim është dëgjuar në qytetin rus të Krasnodar të premten në mëngjes, njoftuan agjencitë shtetërore të lajmeve Tass dhe RIA Novosti.

Duke cituar selinë operative të territorit të Krasnodarit, agjencitë e lajmeve thanë se çatia dhe dritaret e një ndërtese në rrugën Morskaya ishin dëmtuar.

Deri më tani nuk raportohet për viktima, shkruan CNN.

Disa video të shpërndara nëpër rrjete sociale tregojnë atë që duket të jetë një mjet ajror pa pilot në qiell, i ndjekur nga zhurma e një shpërthimi.

Imazhet e tjera të mediave sociale tregojnë tymin që ngrihet nga ndërtesa, dhe një imazh tjetër tregon ndërtesën e dëmtuar.

“Sipas informacioneve që vijnë në qendrën e thirrjeve të urgjencës së qytetit, në orën 04:17 të mëngjesit në qytetin e Krasnodarit, një shpërthim është dëgjuar në zonën e një ndërtese në rrugën Morskaya, 54/2”, tha Tass.

“Shërbimet e urgjencës janë dërguar në vendin e ngjarjes. Nuk raportohet për viktima. Ka pasur dëmtime në çatinë dhe dritaret e ndërtesës, por nuk ka zjarr”, thuhet në raport.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Rusët vazhdojnë të bien në mënyrë misterioze nga dritaret, drejt vdekjes – këto janë disa nga rastet e fundit

Ravil Maganov, kryetari i një kompanie nafte që kritikoi pushtimin rus të…

Trupat ruse rrethojnë Lysychanskun

Separatistët pro rusë thanë se kishin marrë kontrollin e Lysychanskut, por Ukraina…

Maqedonia e Veriut edhe zyrtarisht anëtare e NATO-s

Aleanca Veri-Atlantike (NATO) informon se sot edhe zyrtarisht Maqedonia e Veriut është bërë…

Biden zgjeron ekipin e tij për të luftuar Covid-19

Presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden zgjeron ekipin e tij për të…

Xi Jinping presion politik dhe ushtarak për Tajvanin

Lideri kinez në Kongresin e Partisë nuk e përjashtoi përdorimin e forcës…