Një biznesmen në Kavajë ka plagosur një person brenda zyrës së Partisë Demokratike.

Policia ka dhënë detaje për sulmuesin dhe viktimën, që po kurohet në spitalin e Durrësit.

Fillimisht mediat njoftuan se biznesmeni qëlloi drejt zyrave të PD-së dhe plagosi një person brenda, por më pas Policia e Shqipërisë njoftoi se plagosja ndodhi pas një zënke dhe se biznesmeni 27-vjeçar ishte futur brenda zyrës dhe ka plagosur në këmbë shtetasin Bledi Okshtuni 27 vjeç.

Policia ka thënë se plagosja ka ardhur pas një konflikti për motive të ulëta. I dyshuari, Ndriçim Jonuzi, është ende në arrati.

Tensionet në Shqipëri këto ditë, në prag të zgjedhjeve të përgjithshme kanë nisur të rriten.

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është nisur drejt Kavajës, njoftojnë mediat në Tiranë.

Zgjedhjet do të mbahen këtë fundjavë, më 25 prill.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…