Një mjeke në Spitalin e Kumanovës është një nga pesë pacientet e reja nga ky qytet, që gjatë 24 orëve të fundit është konstatuar me koronavirus. Ajo ka treguar ndërgjegje të lartë, duke e shpërnda këtë informacion edhe në fаcebook, me qëllim që ta dinë të gjithë pacientët dhe personat tjerë që kanë qеnë në kontakt, shkruan Gazeta Lajm.
Ajo ka thënë se informacioni për KOVID19 nuk duhet të fshehet.
Jozyrtarisht merret vesh se teste pozitive të koronavirusit në Spitalin e Kumanovës kanë arritur edhe për një mjek dhe një motër, shkruan kumanovoneës. Mjekët nga ky spital janë ankuar se nuk kanë mbrojtje adekuate./Gazeta Lajm/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…