Një mijë e 128 raste të reja me COVID-19 janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.

Tre persona kanë ndërruar jetë, ndërkohë 5 mijë e 493 raste janë aktive, njofton Ministria e Shëndetësisë, transmeton Klan Kosova.

May be an image of text that says 'Ministria Shändetesisẽ Ministarstva Zdravstva Ministry Health COVID19 BASHKE IA DALIM! E PREMTE 13.08.2021 Të vaksinuar brenda 24 orève Të vaksinuar me dozën e parè Të vaksinuar me dozën dytë Numri total dozave të administruara 19.248 366.504 E PREMTE 192.503 எ 559.007 13.08.2021 Numrii testimeve 7.424 Raste pozitive 1.128 Të shëruar 46 Rastet e vdekjes 3 Rastet aktive 5.493'

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…