Një sulm tjetër ajror i ushtrisë ruse ka ndodhur mbi një kullë të televizionit në veri të Ukrainës, ku si pasojë kanë humbur jetën nëntë persona dhe nëntë tjerë kanë mbetur të lënduar, kanë njoftuar autoritetet lokale.

Vitaliu Koval, guvernatori rajonit Rivne, tha se kulla dhe ndërtesa administrative pranë saj janë goditur nga dy raketa të ndryshme, në një sulm që ndodhi në fshatin Antopi.

“Ka njerëz akoma nën rrënoja”, shtoi Koval.

Mediat lokale raportojnë se radiot dhe televizionet lokale, kanë pasur problem me sinjal si pasojë e sulmit të sotëm mbi kullën.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Zelensky dënon vendimin e Perëndimit: I dhatë dritën jeshile Rusisë që të vazhdojë bombardimet

Presidenti ukrainas dënoi liderët perëndimorë për refuzimin e vazhdueshëm për të vendosur…

Majta ngrit padi penale kundër ish-ministres Angelovska

E Majta sot ngriti padi penale në Prokurorinë Themelore Publike kundër ish-ministres…

Osmani takon Akar, kërkon mbështetjen e Turqisë për anëtarësim të Kosovës në NATO

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka pritur në takim ministrin e Mbrojtjes…

Sot pritet të vijnë 208 mijë vaksina në Shqipëri

Shqipëria pritet të marrë dhe 208 mijë doza të tjera vaksinash. Lajmi…

Paralajmërimet për krizë ushqimore, Scholz: Përgjegjësia për këtë i takon vetëm Rusisë

Kancelari gjerman, Olaf Scholz paralajmëroi për rrezikun e një krize të rëndë…