Në oborrin e një lokali në fshatin Batincë mbrëmë ka ardhur deri tek përleshja verbal e cila më pas ka eskaluar në përleshje fizike, me çrrastë të involvuarit kanë përdorur armë zjarri dhe thika. Gjatë përleshjes një person ka mbetur I vdekur dhe tre të tjerë të plagosur. Sipas raportit të MPB-së, vrasësi është dhënë në arrati.

Në SPB Shkup mbrëmë rreth orës 21:45 minuta, siç është theksuar në buletinin e MPB-së, është denoncuar se në Spitalin e Qytetit është sjell i plagosur SH.P. 29 vjeç nga fshati Batincë, me plagë nga thika, i cili pas një kohe të shkurtër ka ndërruar jetë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…