Një oficer policie u qëllua për vdekje dhe dy të tjerë u plagosën teksa iu përgjigjën një thirrjeje për dhunë në familje në një qytet të Pensilvanisë.

Policia iu përgjigj një thirrjeje në një lagje banimi që kaloi në një përleshje me armë rreth 50 minuta më vonë, thanë zyrtarët në një konferencë shtypi.

Një i dyshuar mashkull 34-vjeçar i paidentifikuar u vra në shkëmbim zjarri së bashku me një oficer, identiteti i të cilit u fsheh derisa familja u njoftua, tha policia, raporton nypost.

Një oficer po luftonte për jetën e tij dhe një tjetër ishte në gjendje të qëndrueshme, sipas kryebashkiakut, Sherry Capello.

“Natyrisht që incidenti është ende nën hetim dhe detajet do të vijnë pas përfundimit të hetimit”, tha Capello.

“Në këtë moment jemi të fokusuar në humbjen tragjike të oficerit dhe mirëqenien e pjesëtarëve të tjerë të departamentit tonë të policisë. Ky është një moment jashtëzakonisht i vështirë për të gjithë”, shtoi ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Mijëra ushtarë, 77 aeroplanë, 90 helikopterë,…: Të dhënat e fundit që tregojnë humbjet dhe dëmet e shkaktuara ushtrisë ruse nga Ukraina

Përveç mbi 12 mijë ushtarëve të vrarë, Ukraina thotë se kanë bërë…

Rexhail Ramadani: Të abuzosh pushtetin kundër oponentëve është shkelje shumë e rëndë

Doktori i mirënjohur Ramadani, përmes postimeve në rrjetin social facebook ka komentuar…

Ndahet nga jeta Princi Philip, bashkëshorti i Mbretëreshës Elizabeth

Duka i Edinburgut është ndarë nga jeta këtë të enjte në moshën…

Austria drejt relaksimit të kufizimeve kundër pandemisë

Austria është duke relaksuar gradualisht kufizimet për luftim të pandemisë së koronavirusit,…

Masakra në Poklek dhe Çikatovë, Kurti: Këto krime të Serbisë nuk mund të zhduken, e as të harrohen

Kryeministri  i Kosovës, Albin Kurti, në 23 vjetorin e saj e ka…