Një helikopter i policisë M-17 para një ore u rrëzua menjëherë pasi u nis nga platforma e aeroportit në Shkup. Është lënduar lehtë vetëm një anëtar i ekuipazhit.

Siç informojnë nga MPB-ja për MIA-n, sot rreth orës 11:30 në platformën e vjetër afër Stacionit policor në “Aeroportin Ndërkombëtar të Shkupit” pasi ishte furnizuar me karburant, një helikopter i MBP-së M-17 për shkaqe deri më tani të panjohura ishte rrëzuar gjatë fluturimit. Në të ishin pesë persona.

Sipas informacioneve të para një person ka marrë lëndime të lehta trupore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…