Mediat bullgare kanë raportuar se Bregun e Diellit (Sonçev Breg) në Bullgari është vrarë një shtetas i Maqedonisë së Veriut. Duke u bazuar në burime brenda policisë, mediat bullgare raportojnë se personi në fjalë është therur me një mjet të mprehtë.

Të enjten rreth orës 11:00, zyra rajonale e Nesebar ka marrë një mesazh se një trup i një mashkulli me lëndime të dukshme në kokë është gjetur në një zonë pyjore pranë një restoranti në Bregun e Diellit. Pas hetimit policor është konstatuar se trupi i pajetë është i një shtetasi të Maqedonisë, 49-vjeçar i cili më 24 janar ka hyrë në Bullgari përmes pikës kufitare Deve Bair-Gjushevë. Sipas policisë, dyshimet e para janë se autori i vrasjes është një 14-vjeçar nga Nesebar, për të cilin edhe është lëshuar fletarrestim, shkruan 24chasa.bg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Lirohen tre serbët që u arrestuan për blerje të uniformave të UÇK-së

Shtetasit serbë, D.D, D.D dhe V.J, të cilët u arrestuan dje në…

Jep dorëheqje komandanti i FSK-së Rrahman Rama

Ka dhënë dorëheqje komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës Rrahman Rama.…

Strehimi i afganëve, Rama për CNN: Do të presim rreth 4,000 persona

Kryeministri Edi Rama, në një intervistë për CNN, bëri me dije se…

Spasovski në Samitin BE – Ballkani Perëndimor: Jemi të gatshëm ta fillojmë procesin e negociimit në pajtim me metodologjinë e re

Maqedonia e Veriut në tre vitet e fundit vendosi që seriozisht të…

Pentagoni pret 90 ditë krizë në SHBA dhe kaos politik në disa vende

Pentagoni është duke llogaritur disa muaj krizë për shkak të koronavirusit në…