Një vajzë 14-vjeçare nga fshati Strugë e Labunista vdiq këtë mëngjes gjatë rrugës nga Spitali i Strugës drejt Qendrës së Urgjencës në Shkup.

Vajza ishte në gjendje kritike dhe kishte ethe. Sipas Spitalit të Strugës, vajza ishte sjellë në spital në gjendje kritike në orën 06:30 të mëngjesit nga babai i saj. Duke parë gjendjen e rëndë në të cilën ndodheshe e meituara ata kanë vendosur ta çojnë drejt Spitalit të Shkupit për një trajtim më të mirë. Ndërkohë i është marr një strish për ta testuar për koronavirusi. Me kërkesë të Prokurorit Publik do të kryhet edhe autopsia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…