Ish-presidenti shqiptar Bujar Nishani përsëriti sërish qëndrimin e tij se ka një bashkëpunim mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të PD-së Lulzim Basha.

I renditur tashmë në krah të lëvizjes së Berishës, Nishani shkruan se Basha dhe Rama po punojnë që shqiptarët të konsiderohen si qytetarë të klasit të dytë.

Edi Rama & Lulzim Basha synojnë e punojnë që shqiptarët të konsiderohen e trajtohen si qytetarë të Klasit të II-të! Sipas PLATFORMËS së tyre ; Për shqiptarët mjafton kjo ekonomi mizerabël, për shqiptarët nuk ka nevojë për shtet serioz dhe institucione normale, për shqiptarët nuk ka nevojë për standarte demokratike, për shqiptarët nuk janë të rëndësishme liria, të drejtat themelore, dinjiteti dhe për shqiptarët nuk janë të nevojshme standardet që gëzojnë popujt & shoqëritë e tjera evropiane”.

“Mjafton që Rama & Basha të vegjetojnë mbi mjerimin dhe talljen ndaj shqiptarëve. Shqiptarët të mos lejojnë kurrë që t’i konsiderojnë e trajtojnë si qytetarë të Klasit të II-të! Kurrë, me çdo çmim që të nevojitet!”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…