Në Bruksel ka filluar takimi i të dërguarit special të SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Vuçiq mbërriti në selinë e BE-së me ftesë të Komisionerit Evropian për Politikë të Jashtme, Josep Borell.

Pas takimeve individuale, pason takim i përbashkët mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, shefit të  diplomacisë evropiane Josep Borell dhe të dërguarit të BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak, raporton Tanjug.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Tentoi të hynte në banesë dhe e kërcënoi pronaren me armë, arrestohet i dyshuari

Policia ka arrestuar një person të premten në Prishtinë, pasi dyshohet se…

WSJ: Tre punëtorë të laboratorit në Wuhan u shtruan në spital në vitin 2019, kishin simptoma të ngjashme me të COVID-19

Ka thirrje të reja për të rivlerësuar nëse COVID-19 filloi apo jo…

​24 vjet nga sulmi në familjen Jashari

Kanë kaluar 24 vjet që nga sulmi i dytë nga forcat serbe…

Zv/sekretari i NATO-s: Të gatshëm të ndërhyjmë nëse rrezikohet qëndrueshmëria në veriun e Kosovës

Zëvendës sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Mircea Geoana tha të shtunën se…

Ende nuk dihet çfarë e shkaktoi helmimin masiv në Deçan

Të paktën 428 pacientë kanë kërkuar ndihmë në Qendrën Kryesore të Mjekësisë…