E plotësuar: Ka filluar takimi ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe kancelarit gjerman, Olaf Scholz.

Scholz është pritur me nderime të larta shtetërore.

Pas takimit, kryeministri Kurti dhe kancelari Scholz do të mbajnë një konferencë për media.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Ilire Dauti: Qeveria ka humbur rrugën në oborrin e vet

Sonte në emisionin Art i Financës në Klan Maqedoni janë të ftuar…

Gaxherri: Liderët politikë ta gjejnë një president të pranueshëm për të gjithë

Deputetja nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besa Gaxherri, ka deklaruar…

Haradinaj rrëfen detaje te pathëna nga marrja në pyetje në Hagë, “kurrë nuk kam kërcënuar dëshmitarë”

Në një intervistë për medien gjermane “Frankfurter Allgemeine Zeitung” (FAZ), kryeministri i…

Gjeneralët në pension paralajmërojnë për ‘luftë civile vdekjeprurëse’ në Francë

Qeveria franceze e ka dënuar një letër të hapur të nënshkruar nga…

SHBA-ja sërish shënon rekord të ri të rasteve të reja me koronavirus

Shtetet e Bashkuara kanë shënuar një rekord të ri prej 66 mijë…