Policia e Kosovës nga sot do të nis së gjobituri të gjithë pronarët e makinave me targa ilegale.

Nisja e gjobave do të bëhet nga ora 08:00 më datë 22 nëntor 2022, sipas njoftimit të policisë.

Ndonëse për këtë çështje, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, u thirrën në Bruksel për të gjetur një zgjidhje për të dalur nga situata, nga takimi dolën pa ndonjë rezultat konkret.

Qeveria e Kosovës, mori vendim që nga 1 nëntori deri më 21 nëntor, pronarët e makinave që kanë targa ilegale vetëm do të qortohen nga policia, nga 22 nëntori deri më 21 janar do të jetë masa e gjobitjes, nga 21 janari deri më 21 prill do të jetë koha kur të gjithë ata që kanë targa ilegale duhet t’i ndërrojnë me targa provuese

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Shkëmbime zjarri, arrestime: Tensione mes Rusisë dhe Koresë së Veriut

Gjeopolitika e viteve të fundit ka njohur konflikte të panumërta të Koresë…

Kongresisti amerikan poston imazhin që nxit reagime: Babadimër, na sjell municion

Një kongresist amerikan mbrëmë ka publikuar një fotografi ku shihet ai dhe…

Në Mitrovicën e Jugut konfiskohen 67 aparate për prodhimin e kriptovalutave

Policia e Kosovës ka njoftuar se pasditen e sotme në një operacion…

Engel: Të hetohet çdokush që ka kryer krime lufte në Kosovë, jo vetëm shqiptarët

Komiteti për Punë të Jashtme në Dhomën e Përfaqësuesve i SHBA-së, të…

Gjermania konfirmon mbështetjen për Kosovën për anëtarësim në Këshillin e Evropës

Anëtari i Asamblesë së Përgjithshme të Këshillit të Evropës, Knut Abraham, ka…