Duke u përgjigjur mbi përgjimet e fundit të cilat dalin në opinion nga personi “El Cheka”, nënkryetari i BDI-së, Nevzat Bejta tha se drejtësia duhet të flasë për ata, nëse ka pasur keqpërdorime nga ndonjë zyrtarë i partisë së tij.

Ai pyeti pse përgjimet dalin vetëm për zyratrët e BDI-së, dhe shtoi se përgjime ka edhe për funksionarët e LSDM, VMRO, Aleancës, Besës…

“Këto përgjime dolën për përfitime politike, ato biseda ne nuk i ndëgjojmë pasi janë biseda private”, tha Bejta dhe shtoi se “ajo që thuhet me gojë nuk është thënë shpirtërisht dhe me shkrim, prandaj nuk preket askush, dhe në to nuk ka asnjë dëm mbi shtetin ose individin”, përfundoi Bejta.

Ai përsëriti se nëse ka vepër penale në këto përgjime, drejtësia le të punojë mbi to. Përmendi se përgjimet i ka edhe PSP- dhe se edhe ajo mund të merret me to.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…