Bordi Qendror dhe Ekzekutiv i LSDM-së nesër do të diskutojnë për dorëheqjen e kryeministrit dhe kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev. Nesër po ashtu pritet Alternativa të merr vendin nëse do të jetë pjesë e qeverisë.

Mbledhja e LSDM-së u anulua për shkak të aksidentit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona dhe 7 të tjerë mbetën të lënduar.

Nëse LSDM e pranon dorëheqjen e Zaevit, atëherë menjëherë fillon afati prej 15 ditëve për shpalljen e zgjedhjeve të brendshme.

Kujtojmë në LSDM zgjedhjet janë me votim të fshehtë për të gjithë anëtarët, ndërsa kryetari i ri, siç tha Zaev, duhet të jetë edhe mandatari i ri i qeverisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…