Bordi Qendror dhe Ekzekutiv i LSDM-së nesër do të diskutojnë për dorëheqjen e kryeministrit dhe kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev. Nesër po ashtu pritet Alternativa të merr vendin nëse do të jetë pjesë e qeverisë.

Mbledhja e LSDM-së u anulua për shkak të aksidentit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona dhe 7 të tjerë mbetën të lënduar.

Nëse LSDM e pranon dorëheqjen e Zaevit, atëherë menjëherë fillon afati prej 15 ditëve për shpalljen e zgjedhjeve të brendshme.

Kujtojmë në LSDM zgjedhjet janë me votim të fshehtë për të gjithë anëtarët, ndërsa kryetari i ri, siç tha Zaev, duhet të jetë edhe mandatari i ri i qeverisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Filipçe: Test që për 40 minuta do të tregojë nëse pacienti është i infektuar me virusin korona

Venko Filipçe, ministri i shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut premtoi se do…

Një i plagosur në Pejë, të shtëna me armë në Çarshinë e gjatë

Një person ka mbetur i plagosur nga të shtëna me armë që…

Çmimi i naftës rritet në nivelin më të lartë që nga viti 2008

Çmimet e naftës u rritën në nivelin më të lartë që nga…

Kryeministrja skoceze vazhdon me planet rreth referendumit për pavarësinë nga Britania e Madhe

Kryeministrja skoceze, Nicola Sturgeon ka thënë se është e gatshme të japë…

Abazoviqi thotë se është kërcënuar me jetë

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, ka thënë se është kërcënuar…