Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti në fjalimin e tij në Gostivar deri sa po komentonte përçarjet brenda partisë që drejton ai, tha se këto lëvizje politike po shërbejnë armiqve të shqiptarëve.

“Kujt i bëjmë shërbim me këto lëvizje që po bëhen, sigurisht që armiqve të shqiptarëve, po duartrokasin. Allfa, Tellma, Mellma, çfarë janë këto. Çka fituan shqiptarët që përçaheshin në të kaluarën? Çfarë? Asgjë nuk fituan”, tha mes tjerash Ahmeti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Fotografia që tregoi më së miri situatën në Capitol një vit më parë

Fotografja e Reuters, Leah Millis, mbuloi trazirat vdekjeprurëse jashtë Capitolit të SHBA-së…

Koreja e Veriut lëshon raketa për herë të gjashtë në dy javë

Koreja e Veriut ka lëshuar edhe dy raketa të tjera balistike të…

Saramati: Objekti në Kukës që përmendet nga Specialja në aktakuzën ndaj Shalës, shërbeu vetëm si pikë grumbulluese për ushtarët e UÇK-së

Ish-pjesëtari i UÇK-së, Pjetër Shala, u arrestua më 16 mars 2021 nga…

Arrestohen 3 persona nga Tetova

Sot (13-mars) rreth orës 04:30, në rrugën “Vidoja Smilevski-Bato” në Tetovë, zyrtarë…

Akademia e Shkencave të Arteve të Kosovës kundër “mini-shengenit”, porosi për Edi Ramën

Akademia e Shkencave dhe Arteve të Kosovës kanë reaguar për nismën e…