Pas plasjes së skandalit me punësimet e familjarëve të funksionarëve të BDI-së së fundmi kan reaguar edhe vet aktivistët dhe militantët e BDI-së.

Ata ngren zërin për padrejtësin që ju bëhet në lidhje me punësimet dhe avancimet.

“Funksionerët e BDI-së janë në gjumë të thellë dhe kan harruar qytetarët dhe aktivistët partiak.

Nën komoditetin e pushtetit ato kan harruar rrugën nga ku kan ardhur.

Afera me punësimet familjare është goditje pas shpine për aktivistet dhe familiet e tyre.”
Shkruan Militant BDI faqe që njihet si mbështetëse e partisë së Ali Ahmetit.

Shkrimi i plotë :

Çdo pushtet rrënohet kur shkëputet lidhja mes pushtetarëve dhe qytetareve.
Funksionerët e BDI-së janë në gjumë të thellë dhe kan harruar qytetarët dhe aktivistët partiak.

Nën komoditetin e pushtetit ato kan harruar rrugën nga ku kan ardhur.
Afera me punësimet familjare është goditje pas shpine për aktivistet dhe familiet e tyre.

Aktivisti i BDI-së është dëshpëruar, i goditur dhe i zhgënjyer nga politika kuadrovike që po realizojn funksionarët egosit.

Përderisa nuk shohim një rekonstruim të thellë të ekzekutivit dhe partisë si dhe ndryshim të qasjes së funksionarve të BDI-së ndaj neve aktivistëve nga sot e tutje ne #MilitantiBDI do të kemi  qasje kritike ndaj funksionareve të BDI-së dhe në shërbim të aktivistëve dhe qytetarëve.
Nga sot Ne do jemi zëri i kritikave në rrjetet sociale. Boll ju bëm PR funksionerëve miop që kan interes vetëm si ti rahatojnë familjarët e tyre.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…