Është nënshkruar marrëveshja në mes të Kosovës dhe Serbisë në praninë e presidentit amerikan, Donald Trump.

Kjo marrëveshje është nënshkruar në Shtëpinë e Bardhë, një ditë pas nisjes së diskutimeve me ndërmjetësues Amerikën.

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, e cilësoi marrëveshjen hap të madh.

Marrëveshjet e firmosura me Shtetet e Bashkuara të Amerikës padyshim se janë të karakterit ekonomik.

Bëhet fjalë për një marrëveshje e cila përmbanë projekte me vlerë rreth 13 miliardë dollar. /Indeksonline/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…