Sirenat dhe zhurma e armëve mund të dëgjoheshin jashtë Kievit mbrëmë, por vetë kryeqyteti ukrainas nuk u granatua nga forcat ruse, tha nënkryetari i bashkisë

Nënkryetari i Kievit, Mykola Povoroznyk, ka thënë se jashtë Kievit janë dëgjuar granatime gjatë natës së mbrëmshme.

“Nata kaloi relativisht e qetë, nën tingujt e sirenave dhe tingujt e armëve nga betejat jashtë qytetit, por nuk pati asnjë granatim në vetë qytetin”.

Kjo vjen pasi ushtria ruse tha se do të shkurtonte “në mënyrë drastike” operacionet pranë Kievit gjatë bisedimeve të paqes në Stamboll, dje, shkruan Skynews.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

LSDM: Hetimi të vazhdojë edhe më tej, të përgjigjen të gjithë të involvuarit

Ndërtimi i sistemit juridik të pavarur, profesional dhe joselektiv po i tregon…

Kosova në kërkim të Presidentit, pro e kundër zgjedhjes se kreut të shtetit nga populli

Aktorët politikë në Kosovë nuk kanë arritur ende konsensus për zgjedhjen e…

Osmani e Kurti nderojnë heroin Zahir Pajaziti me shokë, i quajnë luftëtarë të paepur për liri e pavarësi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani së bashku me kryeministrin Albin Kurti kanë…

Derivatet e naftës me çmime të reja

Komisioni Rregullator për Energjetik në mbledhjen e sotme ka vendosur që lirohen…

Spanja ratifikoi Protokollin për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në NATO

Senati i Spanjës me 0 vota kundër përmes video-votimit ka miratuar Protokollin…