Numri i përgjithshëm i pacientëve me coronavirus të cilët trajtohen në departamentet infektive në Shkup dhe në spitale në të gjithë vendin është 806, ndërsa ka rreth 864 shtretër spitalorë të lirë, njoftojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Në 24 orët e kaluara, 22 pacientë të rinj janë shtruar në spital në Qendrat Covid në Shkup për shkak të ndërlikimeve me coronavirusin, ndërsa po trajtohen gjithsej 340 persona. Në 24 orët e kaluara, 67 pacientë të kuruar janë lëshuar në shtëpi.

“Numri i pranimeve në ditët e kaluara në qendër – qendrat në Shkup po zvogëlohet dhe këtë mëngjes deri në orën 8:00 kishte 330 shtretër t[ lirë, dhe pritet që gjatë ditës pas ekzaminimeve të pacientëve të shëruar të lirojnë vendet shtesë”, thonë nga MSH.

Nga atje ata thonë se të gjitha departamentet infektive kanë furnizim me oksigjen dhe mund të kujdesen për pacientët që kanë nevojë për mbështetje të oksigjenit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Përfundon seanca gjyqësore, pritet vendimi mbi kërkesën e Prokurorisë për paraburgim të Muhamed Zekirit

Në Gjykatën Penale ka përfunduar seanca në Gjykatën Penale me Muhamed Zekirin.…

Albin Kurti as sot s’i shkon në zyrë Presidentit

Albin Kurti po vazhdon t’i shmanget përgjegjësisë për të marrë mandatin për…

Arrestohet një anëtar i LDK-së në Dragash

Një përleshje fizike mes dy personave ka ndodhur brenda një kafiterie në…

LSDM: Me masat tona u rritën pagat në të gjithë sektorët

Nëpërmjet një njoftimi të LSDM-së thuhet se ata për dy herë rritën…

Maqedonia vazhdon dështimin në luftën kundër korrupsionit

Maqedonia e Veriut po e përmbyll vitin 2021 pa rezultate konkrete në…