Ministria e Punëve të Brendshme njofton se sot në afërsi të kufirit me Shqipërinë është kapur dorgë në vlerë prej 500 mijë eurove, transmeton TV21. Policia në vendkalimin kufitar “Bllato”, respektivisht në afërsi të fshatit Ame të Dibrës ka kapur 10 paketime me marijuhanë.

“Janë kryer kontrolle, dhe është konstatuar se në paketime ka rreth 200 kilogram marijuhanë në vlerë të 500.000 eurove”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Alarmi amerikan: Në Haiti mund të ketë mijëra viktima nga tërmeti

Ndonese jane raportuar provizorisht 227 viktima, Instituti amerikan i Gjeoshkences ben te…

Qeveria do t’i ofron partive të vogla uljen e pragut në 1 për qind për këshilltar komunal

Alsat nga burime brenda grupeve punuese në Kuvend mëson se Qeveria është…

Plaku nga Tetova sulmon policin

Gjatë ditës së djeshme diku rreth orës 16:20, efektivët e policisë të…

Megjithë marrëveshjen, Anglia dërgon ushtrinë te 4000 kamionistët e bllokuar në Dover e Kent (Foto dramatike)

Megjithë marrëveshjen tregtare të arritur dje mes BE dhe Britanisë, qeveria ka…

Anija e Marinës Ruse u shkatërrua në portin jugor, thotë ushtria e Ukrainës

Ushtria ukrainase thotë se një anije e madhe ruse është shkatërruar pranë…