Në një festë private në pishinë në Izrael, të ftuarit panë një tragjedi.

Kjo pasi që “dyshemeja” e pishinës u shemb dhe shatërvani i ujit “mori me vete” dy burra.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, njëri arriti të dilte në kohë nga vorbulla, tjetri u tërhoq zvarrë në vrimën që supozohet se ishte disa metra e thellë.

Ai u identifikua si Klil K. (32-vjeçar).

Siç bëhet e ditur, ekipet e shpëtimit punuan për katër orë para se të arrinin tek ai dhe ta deklaronin të vdekur.

Klil ishte një lektor dhe mori pjesë në një festë të organizuar nga firma e tij e marketingut në vilën në qytetin Karmei Yosef.

Po sipas mediave të huaja, pronari nuk kishte aplikuar për leje përpara se të ndërtohej pishina.

Nëse do të kishte aplikuar për leje ndërtimi, nuk do t’i jepej gjithsesi – për shkak të problemeve në infrastrukturë, thuhet në një raportim.

Ndërkohë një nga pjesëmarrësit në festën në pishinë tha se rreth 50 njerëz ishin në vendngjarje kur ndodhi fatkeqësia.

Të ftuarit raportuan se kishin vërejtur një vrimë në pishinë, ata i thirrën kolegët që të largoheshin nga pishina, por në fillim menduan se ishte një lloj loje.

“Disa sekonda më vonë, ‘toka’ sapo u fundos. Pashë dy persona të zhdukur”, thotë një dëshmitar.

Policia ka marrë në pyetje pronarin e shtëpisë nën dyshimin për vrasje nga pakujdesia.

https://twitter.com/kann_news/status/1550092906760998913/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1550094214255583232%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es2_&ref_url=https%3A%2F%2Ftelegrafi.com%2Fne-nje-feste-private-ne-izrael-te-ftuarit-pane-nje-tragjedi-nje-grope-u-hap-papritmas-ne-pishine-dhe-uji-mori-vete-dy-burra%2F

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Norvegjia nga e premtja lehtëson masat kundër COVID-19

Norvegjia do të fillojë me lehtësimin e disa kufizimeve për mbrojtje nga…

Ish-kryeministri francez, 90-vjeçar, gjykohet për korrupsion

Ish-kryeministri francez Edouard Balladur, tashmë në moshën 90-vjeçare, do të gjykohet për…

Borrell i shkruan Kurtit, shprehet mirënjohës për takimet në Bruksel

Shefi i diplomacisë evropiane, Josep Borrell, i ka shkruar kryeministrit të Kosovës…

NATO : “Bota gjithnjë e me e pasigurt”

“Aneksimi i Gadishullit të Krimesë së Ukrainës nga Rusia në vitin 2014…

Kurti në takim lamtumirës me Kosnett, e falënderon për bashkëpunimin

Kryeministri Albin Kurti dhe ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Philip…