Kryeqyteti edhe sot me numër më të madh tërasteve të reja me Kovid-19, gjithsej 63, ndërsa nga komunat e Shkupit,
paraprinë Çairi sipas numrit të rasteve aktive të infektuar nga koronavirusi – 152, tregon statistika më e re e Ministrisë së Shëndetësisë.
Në bilancin për gjendjen me Kovid-19, që sot e publikoi Ministria, janë regjistruar 111 të sapoinfektuar, ndërsa janë treguar edhe shifrat e rasteve aktive në Shkup.
Pas Çairit me 152 raste aktive në vend të dytë është Buteli me 59 raste aktive, e treta është Gazi Baba me 58, në Aerodrom ka 53, në Saraj dhe Qendër nga 52.
Në Karposh janë regjistruar 40 raste aktive, në Kisella Vodë 29, në Haraçinë 23, në Studeniçan 18, në Gjorçe Petrov dhe Ilinden nga 17, në Shuto Orozare 12, në Petrovec gjashtë, në Çuçer Sandevë tre, në Sopishte 2, ndërsa për një rast ende përcaktohet se nga cila komunë është.
Me bilancin e sotëm shifra e tërësishme e kovid të diagnostifikuarve në vendin tonë nga fillimi i epidemisë arrin 3025, shifra e pacientëve të shëruar është 1646, e të vdekurve është 153, ndërsa për momentin numri i rasteve aktive në vend arrin 1226./MIA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…