Pas mesnatës çmimi i vajit ekstra të lehtë do të rritet për 2 denarë dhe do të shitet për 77 denarë për litër, njoftoi Komisioni Rregullator për Energjetikë.

I pandryshuar ka mbetur çmimi i benzinës dhe i naftës. EUROSUPER 95 do të shitet me çmim prej 81,5 denarë, ndërsa EUROSUPER 98 do të jetë 83,5 denarë. Çmimi i EURODIZELIT mbetet 76 denarë për litër.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Dy doza vetëm 20% e shqiptarëve/ Në Shqipëri nuk respektohen masat mbrojtëse nga covid

Vetëm 20% e shqiptarëve janë vaksinuar me dy doza dhe as që…

Mbi 15 milionë tonë grurë të Ukrainës janë transportuar përmes korridorit të Turqisë

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës së Turqisë, Adil Karaismailoglu tha se në…

Inflacioni në Eurozonë arrin në 3 për qind, niveli më i lartë brenda një dekade

Inflacioni në Eurozonë ka arritur nivelin më të lartë brenda një dekade,…

Biden vazhdon punën për formimin e stafit të tij të Shtëpisë së Bardhë

Presidenti i zgjedhur Joe Biden i shtoi stafit të ndihmësve kryesorë katër…

Ambasadori i ShBA-së në Beograd: Rusia s’e mbron askënd përveç Putinit

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd, Chritopher Hill, ka…