Është ndërprerë për disa çaste dueli mes Përfaqësueses së Rumanisë dhe Kosovës.

Një banderolë është shfaqur në tribuna me mbishkrimin ‘Kosova është Serbi’ nga tifozët vendasë.

Kjo ka bërë që gjyqtari kryesor ta ndërprerë ndeshjen menjëherë.

Edhe futbollistët rumun kanë biseduar me tifozët, të cilët nuk e kanë larguar mesazhin nga tribunat.

Kjo ka bërë që gjyqtari kryesor Willy Delajod t’i dërgojë të gjithë futbollistët në zhveshtore. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Situata në Ukrainë, OKB-ja mblidhet në 03:00 të mëngjesit

Organizata e Kombeve të Bashkuara ka marrë një vendim pas kërkesës së…

Krasniqi takohet me Escobarin: Fuqizimi i raporteve strategjike me SHBA-të i padiskutueshëm dhe i pandryshueshëm

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi në kuadër të vizitës…

Tirana e treta me rritjen më të madhe të popullsisë në Europë

Pothuajse 32 përqind e popullsisë shqiptare jeton në Tiranë, dhe projeksionet flasin…

Detale të reja nga vrasja në Gostivar, vrasja për 1 500 euro

Vrasja me thikë e një gruaje të moshuar dhe plagosja e 2…

Avokatja e viktimave thotë se Salih Mustafa është përgjegjës për vrasje

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë po dëgjohet deklarata përmbyllëse…