Policia gjatë ditës së djeshme ka arrestuar një 21 vjeçar nga Shkupi pasi gjatë identifikimit të tij për mosmbajtje të maskës si pasojë e masave mbrojtëse nga Covid-19, i njëjti kishte fyer dhe sulmuar fizikisht zyrtarët policorë.

Sipas Ministrisë së Brendshme, incidenti ka ndodhur dje rreth orës 10.30 pranë një shkollë në rrugën “Branko Zarevski” në Shkup.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Nesër me kabinetin e ri qeveritar

Kryeministri Zoran Zaev nesër pasdite në Kuvend do ta dorëzojë propozimin për…

Momenti kur demi hakmerret ndaj toreadorit

Ky është momenti pikant kur demi hakmerret ndaj ‘torturuesit’ të tij duke…

Janë gjetur edhe 21 emigrantë të tjerë nga lindja e mesme në afërsi të fshatit Llojanë

Nëpunës të policisë mbrëmë kanë gjetur 21 emigrantë nga Pakistani, Iraku dhe…

Nevzat Bejta lidhur me përgjimet

Duke u përgjigjur mbi përgjimet e fundit të cilat dalin në opinion nga personi…

LSDM: Mickoski bie në grackën e tij

LSDM-ja vlerëson se agjenda e vetme e Hristijan Mickoskit është mbrojtja e…