Me datë 08.08.2023 në ora 20:00 në rrugën rajonale Demir Kapi-Negotinë, para hyrjes në Negotinë, zyrtarë policorë nga SPB Negotinë kanë ndaluar O.R.(20) nga Studeniçani i Shkupit, për shkak të dyshimit se ka ka kryer kontrabandë me imigrantë”.

Përkatësisht, rreth orës 15:15 në autostradën A1, në aksin Demir Kapi – Negotinë, në afërsi të vendit të quajtur “Ostrovë”, zyrtarë policorë nga stacioni policor për mbikëqyrje kufitare Mihailovë kanë vërejtur një automjet të pasagjerëve “Volvo” me targa të Shkupit nga një tjetër mjet i cili ishte larguar nga rruga dhe drejtuesi i mjetit është larguar nga vendi i ngjarjes.

Pranë automjetit janë gjetur 10 imigrantë nga Siria. Pas masave dhe veprimeve të ndërmarra nga zyrtarët policor të Stacionit Policor për Vëzhgim Kufitar Mihajllovë dhe zyrtarët policorë nga SPB Negotinë, pak më vonë është gjetur dhe privuar nga liria vozitësi.

Ai është mbajtur në stacion policor, ndërsa imigrantët janë vendosur në qendrën transitore në Gjevgjeli. Kundër O.R. sot do të ngritet kallëzimi përkatës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Scholz për dialogun: Është e paimagjinueshme që dy vende që nuk e njohin njëra-tjetrën të jenë pjesë e BE-së

Kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz, vlerëson se marrëveshja përfundimtare mes Kosovës dhe…

Kurti: Banditët të arrestohen në Kosovë ose të kthehen në Serbi, pastaj zgjedhje

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka paralajmëruar zgjedhje të hershme në veri,…

Dy gazetarë të Reuters të plagosur dhe një shofer i vrarë në Ukrainë

Dy gazetarë të agjencisë së lajmeve Reuters u plagosën dhe një shofer…

Sot kthehen dhjetë viktimat e masakrës në Rezallë, të zhvarrosur nga Kizhevaku

Dhjetë viktimat e masakrës së Rezallës, trupat e të cilëve u gjendën…

65 pacientë të shtrirë në spitale për COVID-19, tre në gjendje të rëndë

65 pacientë janë duke u trajtuar në spitalet e përgjithshme dhe dy…