Njësiti për Krim të Organizuar dhe Policia e Tetovës deri më tani kanë arrestuar 10 persona të dyshuar për pedofili. Alsat jozyrtarisht mëson se në mesin e të arrestuarve ka edhe biznesmen të njohur nga Tetova e Gostivari. Të njëjtit dyshohen për pedofili me një vajzë të mitur (15 vjeçe) e cila është shitur tek disa persona. Policia e Tetovës dhe Njësiti për Krim të Organizuar janë duke i marrë në pyetje personat dhe duke bërë identifikimin e tyre./Alsat

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Ish-zëdhënësi i NATO-s, Jamie Shea: Serbia ta zgjedhë BE-në para Rusisë

Jamie Shea, ish-zëdhënës i NATO-s në kohën e bombardimeve mbi Serbinë ka thënë…

Ministrat e BE-së, më 10 maj, diskutojnë për Ballkanin Perëndimor

Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian do të diskutojnë…

Përfshihet nga flakët një njësi ushtarake në Moskë

Mediumi Nexta raporton se një njësi ushtarake është përfshirë nga flakët në…

Rritet numri i të infektuarve në Maqedoninë e V.

Maqedonia e Veriut ditëve të fundit shënon rritje të të infektuarve me…

Kongresi tenton të shmangë mbylljen e Qeverisë amerikane

Senati amerikan do të votojë më 30 shtator për një rezolutë që…