Drejtuesit e vendeve të NATO-s dënuan sot kërcënimin në rritje të përfaqësuar nga riforcimi ushtarak i Rusisë dhe i kërkuan Moskës të respektojë ligjin ndërkombëtar, gjatë samitit të tyre vjetor në Bruksel.

“Për sa kohë që Rusia nuk tregon se po respekton ligjin ndërkombëtar dhe se po respekton detyrimet dhe përgjegjësitë e saj ndërkombëtare, nuk mund të ketë kthim në normalitet,” paralajmëruan ata në përfundimet e samitit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…