Nënkryetari i LSDM-së, Muhamet Zekiri ka reaguar ndaj deklaratave të liderit të VMRO-së, Hristijan Mickoski për shqiptarët në Maqedoninë e Veriut.

“Faliminderit shumë që më fund fillove të mendosh për shqiptarët. Nuk e di përse ke pritur deri tani?

Shqiptarët e dijnë shumë mirë se si luftoni ju për ata, ti dhe partia të cilën e udhëheq…

Nuk harrojnë shqiptarët me cfarë histerie keni folur për Platformën e Tiranës…
Nuk harrojnë se si keni reaguar për gjuhën shqipe… Dhe shumë raste tjera kur me vepër keni treguar se sa “kujdeseni” për shqiptarët në Maqedoninë e Veriut”, është shprehur Zekiri.

Sidoqoftë, përmes rrjeteve sociale, shqiptarët i rekomandojnë Muhamet Zekirit që të merret me punë konkrete, të mendojë pak se cfar kanë pritur shqiptarët nga LSDM-ja e tij!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…