MSH-ja njofton se numri I qytetarëve që janë paraqitur për t`u vaksinuar në ueb-faqen vakcinacija.mk është 390.330 qytetarë.

Në punktet e vaksinimit, deri dje, janë vaksinuar 206.013 qytetarë. Dozën e parë dje e kanë pranuar 9.561, kurse dje janë vaksinuar 11.646 qytetarë. Janë aplikuar 244.518 doza të vaksinave, kurse janë rivaksinuar 38.505 qytetarë.

Me shifrat e fundit, sipas MSH-së, 44.7% e popullsisë mbi 70 vjec, 37% e qytetarëve mbi 65 vjec dhe 30% e atyre mbi 60 vjeç, kanë pranuar të paktën një dozë të vaksinës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…