Nga Ministria e Punëve të Jashtme sot kanë hedhur poshtë të gjitha spekulimet se po përgatiten detyrime të reja mes Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë. Nga MPJ thonë se nuk ka asgjë përtej parimeve të dakorduara në Protokollin e përbashkët të nënshkruara mes dy vendeve.

“Lidhur me spekulimet e paraqitura në opinion për gjoja dokumente të reja të përbashkëta midis Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë, na lejoni të informojmë se Ministria e Punëve të Jashtme po e ndjek nga afër procesin e formimit të Qeverisë teknike të Republikës së Bullgarisë dhe zhvillimin e politikave të brendshme dhe të jashtme, me ç’rast inkurajon fokusi i rëndësishëm që i kushtohet marrëdhënieve tona dypalëshe si një element i rëndësishëm edhe i qeverisë së re”, thonë nga MPJ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

VIDEO/ Kulla më e lartë në Dubai vishet kuqezi

Në 108 vjetorin e shpalljes së Shqipërisë mëvete dhe të pavarur, kanë…

Christopher Hill i nominuar për ambasador në Serbi

Shtetet e Bashkuara të Amerikës me emërimet e reja të ambasadorëve në…

Gjuetarët e viruseve, në shpella për të parashikuar pandeminë e radhës

Përpara se të futen në shpellë, pjesëtarët e ekipit të shkencëtarëve vendosin…

Oficeri i ushtrisë ruse e pranon: Trupat tona torturuan tmerrësisht ukrainasit, i kërcënuan me përdhunim

Një ish-oficer i ushtrisë ruse ka bërë akuza për marrjen brutale në…

Policia e Kosovës demanton lajmin e medieve serbe për rrahjen e tre serbëve në Bërnjak

Policia e Kosovës ka demantuar lajmin e medieve serbe, të cilat pretendonin…