Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së sotshme ka dhënë informacione shtesë në lidhje me aksidentin në Banjë të Tetovës ku jetën e humbi një grua.

MPB njofton se aksidenti ka ndodhur rreth orës 23:00 ndërsa si pasojë e përplasjes jetën ka humbur një grua 44 vjeçe derisa janë plagosur tre persona tjerë.

Aksidenti ka ndodhur kur makina e tipit “Mercedes” me targa të Tetovës që po drejtohej nga SH.G.(32) nga Liseci ka humbur kontrollin dhe ka përfunduar në luginën e përroit.

“Në vendngjarje për shkak të plagëve të marra jetë ka ndërruar M.K.(44) nga Tetova. Plagë të rënda marrë edhe bashkudhëtari SH.K(19) nga Tetova, kurse E.B.(34) dhe drejtuesi i makinës janë lënduar lehtë, ndërsa të gjithë janë dërguar në Klinikën e Tetovës”, tha Marjan Josifoski, zëdhënës i SPB-Tetovë.

Në vendngjarje hetime ka kryer ekipi i SPB-Tetovë. Trupi i pajetë me urdhër të prokurorit është dorëzuar për autopsi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…