Në SPB Kumanovë rreth orës 8.20 të ditës së djeshme është denoncuar se në burgun e Kumanovës është gjetur i vdekur L.M (22) nga Kumanova, pa shenja dhune.
Me urdhër të prokurorit publik trupi i të ndjerit është dorëzuar për obduksion.
Sipas informacioneve L.M banor i fshatit Arbëria është ankuar në dhimbje, por nuk ka pasur mjek në turnin e natës. Ai ka marrë ilaçe nga të burgosurit tjerë, por fatkeqësisht ka humbur jetën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…