Disa mijëra vendime për pagesë të detyrueshme të gjobave dhe dënimeve ka dërguar Drejtoria e të Hyrave Publike (DHP) në Ministrinë e Punëve të brendshme (MPB). Ky aksion bëhet për të marrë paratë nga qytetarët dhe nga kompanitë , për shkak të borxheve të pashlyera nga këto gjoba, raporton portali Presscentar. Kërkohet pagesa e gjobave për shkak të kryerjes së veprave para disa viteve, për gjoba që qytetarët kanë thënë se nuk janë të informuar paraprakisht dhe se janë vjetëruar. Bëhet fjalë për gjoba dhe dënime që kanë ndodhur para tre deri katër viteve. Avokatët theksojnë se veprat që kalojnë tre vite ato vjetërohen dhe se nuk janë më valide.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…