MPB njofton se mëngjesin e sotëm, nga ora 05:00 deri në ora 08:30, policia ka realizuar bastisje në Haraçinë të Shkupit. MPB njofton se fillimisht kanë privuar nga liria një banor të Haraçinës. 49-vjeçari N.R. kërkohej për vuajtje të dënimit prej një vjet e gjysmë burg, pasi ishte kapur me armë.

“Në zonën e fshatit Haraçinë, Shkup, është privuar nga liria N.R.(49) nga fshati Haraçinë. Ndaj tij ishte lëshuar fletarrest qendror sipas urdhrit të Gjykatës Themelore Penale – Shkup, me çka kërkohej për vuajtje të dënim me burg prej një viti e gjysmë”, thonë mes tjerash nga MPB.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Petkov për propozimin francez: Shkup tani ka zgjidhje për të ardhmen e saj

Kryeministri bullgar i dorëhequr Kiril Petkov sot ka deklaruar se do të…

Lajçak e Von Cramon diskutojnë për dialogun Kosovë-Serbi

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është…

Analistët parashikojnë rënien e Qeverisë Hoti, shkak mungesa e numrave në Kuvend dhe mospajtimet brenda koalicionit

Pothuajse asnjë ligj nuk është duke kaluar në Kuvendin e Kosovës edhe…

Aksioni policisë shqiptare dhe malazeze, kapet një sasi e madhe e kokainës – arrestohen disa persona

Një sasi e madhe e kokainës është kapur sot në Portin e…

Rusët pretendojnë se kanë vrarë pesë ushtarë ukrainas që tentuan ta ngritin flamurin në Ishullin e Gjarprit

Ministria ruse e Mbrojtjes, pretendon se ka vrarë ushtarët ukrainas që tentuan…