Moti në vend do të jetë me diell dhe vranësira të vogla dhe erë të lehtë deri në mesatare kryesisht në drejtim veriperëndimor.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë nga minus një deri në tre gradë, ndërsa ajo e ditës do të lëvizë nga shatë deri në 16 gradë Celsius.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe vranësira të vogla dhe erë të lehtë deri në mesatare kryesisht në drejtim veriperëndimor.

Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri minus dy, ndërsa temperatura e ditës deri në 12 gradë Celsius.

Vijon periudhë e motit stabil me temperatura relativisht të larta për këtë pjesë të vitit. Nga e hëna do të ketë më shumë vranësira, ndërsa ndryshime më të mëdha do të ketë të martën dhe do të pasohet me rritjen e vranësirave, ndryshimi i erës në pjesët veriore dhe me reshje dëbore në male dhe dëborë dhe shi i kohëpaskohshëm në disa vendbanime.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Gjobiten 199 vozitës në Shkup, 29 për ngasje të makinës në gjendje të dehur

Ministria për Punë të Brendshme gjatë ditës së djeshme (20.02.2021) ka regjistruar…

Përleshje fizike në Kuvend, deputetja e LSDM-së thotë se u sulmua nga deputetja e VMRO-DPMNE-së

Gjatë debatit për rikonstruimin e Qeverisë ka pasur tentim nga ana e…

Përleshje me armë në Shkup, dy të plagosur

Pasditen e sotme ka pasur të shtëna me armë zjarri në lagjen…

Osmani për mediat irlandeze: Serbia duhet të përgjigjet për gjenocidin ndaj shqiptarëve

Kosova synon të padisë Serbinë për gjenocid dhe dëshiron që udhëheqësit e…

Kurti për marrëveshjen e Uashingtonit: Serbia mori gjithçka që deshi, ndërsa Kosova asgjë

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, ka reaguar një ditë pas marrëveshjes…