Ministri i Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut Venko Felipce ka thënë se nga sot polica ka marrë urdhër që mos lejoj grupime të njerëzve nëpër mëhalla apo kudo nëpër fshatra apo qytete.

Policia do ketë për detyrë ti shpërndajë dhe tu tregojë se duhet të rrinë në shtëpi ndërsa nëse ka kundërshtim për këtë nga grupet e njerëzve nuk përjashtohet mundësia edhe të arrestohen. Ministri i Shëndetësisë ka porositur që të qëndrohet në shtëpi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…