Forcat ruse kanë sulmuar kullën e televizionit ukrainas në Kyiv, shkruan Sky News.

Janë publikuar pamjet amatore që shfaqin momentin, kur nga sulmet ajrore ruse e pëson kulla e televizionit, dhe ngritet një re e madhe e tymit të zi.

Madje dëgjohen banorët e shokuar kur dëgjojnë shpërthimin e fuqishëm në Kyiv, që prej gjashtë ditëve është cak i vazhdueshëm i forcave ruse.

Madje edhe këshilltari i ministrit të Brendshëm, Anton Herashchenko ka konfirmuar granatimin e kullës së televizionit.

Në anën tjetër, ukrainasit janë zotuar se për asnjë moment nuk do të lënë ushtrinë ruse të rimarr kontrollin e shtetit të tyre.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Emigrimi, akuza të rënda kundër Greqisë

Azilkërkuesit në Greqi jetojnë me frikën e burgosjes pa vendim gjykate, dhunës…

Sveçla deklarohet për kokainën që u kap në Lipjan: Kosova nuk do të jetë më streha e kriminelëve

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla ka reaguar pas…

Shefi i NATO-s thotë se blloku u bashkua në mbështetje të Ukrainës

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë në një takim…

Coronavirusi që ngriti në këmbë gjithë botën, si bartet dhe cilat janë simptomat?

Shfaqja e coronavirusit të ri në Kinë, prej të cilit kanë vdekur…

Talibanët mbajnë nën arrest shtëpiak ish-presidentin e Afganistanit

Talibanët ia kanë hequr sigurinë ish-presidentit afgan Hamid Karzai dhe kreut të…