Shefi i Misionit vëzhgues OSBE/ODIHR, Korin Jonker sot në pres konferencë do të informojë për fillimin formal të projekteve të saj për vëzhgimin e zgjedhjeve të ardhshme presidenciale në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

Misioni i Vëzhgimit të OSBE do të realizojë vëzhgim të zgjedhjeve me ftesë të Ministrisë së Punëve të Jashtme.

“Misioni i ODIHR-së për vëzhgim të zgjedhjeve dhe Misionit të OSBE-së në Shkup veprojnë ndaras dhe pavarur, në përputhje me mandatet e tyre”, thonë nga misioni i ODIHR-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…