Ministrja e Shëndetësisë e Britanisë së Madhe, Nadine Dorries thotë se, pas testeve të kryera, është konfirmuar pozitive me coronavirus.

Ajo tha në një deklaratë se sapo u informua ajo mori të gjitha masat e këshilluara dhe është izoluar në shtëpi.

“Autoritetet e Shëndetit Publik kanë filluar gjurmimin e detajuar të kontaktit dhe departamenti dhe zyra ime parlamentare po ndjekin nga afër këshillat e tyre”.

Ajo gjithashtu ka falënderuar autoritetet shëndetësore për ofrimin e këshillave dhe mbështetjes. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…