Ministria britanike e Mbrojtjes, përmes një postimi në Tëitter ka bërë të ditur se Rusia ka humbur më shumë se 10 mijë automjete ushtarake që nga fillimi i pushtimit të saj në Ukrainë.

“Rusia ka humbur mbi 10,000 automjete ushtarake që nga fillimi i pushtimit të Ukrainës. Ajo gjithashtu ka gjuajtur shumicën e raketave të saj moderne të lundrimit, për përfitime të vogla strategjike”, thuhet në shkrimin e tyre.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Alarme të reja për bomba në dy shkolla në Shkup

Alarme të reja për bomba të vendosura sot ka në dy shkolla…

Osmani takoi ministrin Fayot nga Luksemburgu, diskutuan për bashkëpunimin mes dy vendeve

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim ministrin për…

Biden shpall gjendjen e jashtëzakonshme në Kaliforni për shkak të stuhive vdekjeprurëse

Presidenti amerikan Joe Biden ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në shtetin e…

Putin tërbohet kundër Perëndimit dhe i beson fitores së Rusisë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka mbajtur fjalim në Asamblenë Federale të…

Paris / Taksia e së ardhmes

Me motorë elektrikë dhe krahë specialë nënujorë, mjeti redukton forcën e fërkimit…