Ministri i Mbrojtjes i Rusisë, Sergey Shoigu, ka thënë se mobilizimi i pjesshëm do të përfshijë ata që kanë përvojë ushtarake.

Shoigu, në një intervistë tha se për t’u mobilizuar do të thirren rreth 300 mijë njerëz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Rreth 150,000 refugjatë ukrainas janë regjistruar në Gjermani

Gati 147,000 njerëz që po largohen nga lufta në Ukrainë janë regjistruar…

Lukashenko: Bisedoni me Rusinë që të mos humbni shtetësinë! Kievi: Duam negociata reale, jo propagandë

Udhëheqësi i Bjellorusisë, Alexander Lukashenko, i ka bërë thirrje Kievit që të…

Tre efektivë policorë të infektuar me koronavirus

Alsat mëson se edhe tre zyrtarë policorë janë infektuar me koronavirus. Tani…

Zbulohen dy laboratori për prodhimin e marihuanës në Shkup

Gjatë ditës së djeshme (14.09.2021), policia, sektori për tregti të paligjshme të…

Vrasja e Kudret Saliajt nga ish-vjehrri në Tiranë, ‘fundoset’ edhe ish-gruaja e tij, Klodiana Lala zbardh deklaratën e djalit të tyre të madh dhe të avokatit: Nëna na…

Gazetarja Klodiana Lala ka zbardhur detajet e dyshimta nga Prokuroria për vrasjen…