Mike Pence do të kandidojë për president të SHBA-së në vitin 2024, pasi ka dorëzuar një deklaratë për kandidaturën në Komisionin Federal të Zgjedhjeve, shkruan Skynews.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Kurti: 2021 do ta kujtojmë si vit në të cilin shpresa, besimi dhe vullneti për ndryshim u bënë bashkë dhe të pathyeshëm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në mbledhjen e fundit për këtë vit…

Synimi i Turqisë “nuk është të bllokojë” anëtarësimin në NATO të Suedisë dhe Finlandës, thotë Stoltenberg

Turqia e ka bërë të qartë se qëllimi i saj nuk është…

Hetuesit rus hapin një rast të ri penal kundër Alexei Navalnyt

Komiteti Hetues i Rusisë njofton se ka hapur një çështje penale kundër kritikut të…

BE dënon vendimin e Trumpit për të ndaluar fluturimet nga Evropa

Bashkimi Evropian tha të enjten se vendimi i presidentit të Shteteve të…

Aktakuzë kundër Stevço Jakimovskit dhe 10 personave tjerë

Pas procedurës gjithëpërfshirëse hetimore, Prokurori publik kompetent për ndjekje të krimit të…