Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski ka konfirmuar se ka pasur takim me personat që janë të përfshirë në rastin “Zhvatja”. Por, ai thotë se nuk ka bërë asgjë të paligjshme.
“Të dyshuarit të parë (Boki 13) personalisht e kam uruar për ditëlindje, nga respekti për mediat dhe për televizionin ku ai është pronarë. Po, jam parë edhe me të tjerët të cilët janë pjesë e kësaj afere, por nëse kanë ndonjë provë që donë të thotë inkriminimin tim, inkurajojë, që sot ta publikojnë”, ka deklaruar Mickoski, transmeton SHENJA.
Mickoski më 27 shkurt si mysafir në emisionin në 1tv kishte deklaruar se ka pasur takim me prokuroren speciale Katica Janeva në të cilën ajo, sipas Mickoskit ka kërkuar të përkrah vazhdimin e mandatit të PSP-së, në këmbim të heqjes nga konfiskimi i pronës së VMRO-DPMNE-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…