Kryetari i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski kërkoi përgjegjësi dhe përgjigje nga ministri i brendshëm Oliver Spasovski që të tregojë se cili shërbim sekret po e ndjek kandidatin e tyre presidencial Stevo Pendarovski dhe se me cilën parti ky shërbim paska bashkëpunim.

Mickoski këtë e theksoi mbrëmë gjatë takimit me aktivistë partiak dhe qytetarë në Veles.

“Po i dëgjojmë në emisione se si po qahen…duke theksuar se po ndiqen nga shërbime sekrete dhe po ndjehen të pasigurtë.

Ja tani nga Velesi e pyes Oliver Spasovsin se kush është ai shërbim sekret dhe ajo parti opozitare, që ka thënë Pendarovski”, theksoi Mickoski.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…